Pieluszki Ratuski

Regulamin

Część I

Regulamin sklepu

Cześć II

Regulamin wypożyczalni

Regulamin sklepu

Definicje

1. Sklep internetowy [dalej “Sklep”] prowadzi sprzedaż przez Właściciela Sklepu za pośrednictwem internetu, na podstawie niniejszego Regulaminu [dalej “Regulamin”].

2. Właścicielem Sklepu Pieluszki Ratuski jest: Małgorzata Brzezińska Bizoręda 78, 28-305 Sobków, NIP: 6562288848, tel. +48 788 563 941, adres e-mail: pieluszkiratuski@gmail.com

3. Konsument – oznacza ono osobę fizyczną dokonującą zakupu

4. Regulamin niniejszy dokument.

5. Chęć zawarcia umowy sprzedaży jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu przez klienta.

6. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

7. Towary– produkty dostępne w sklepie

 2. Zamówienia

1. Zamówienia można składać w następujący sposób poprzez sklep Pieluszki Ratuski po dokonaniu rejestracji oraz bez rejestracji.

2. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez klienta danych pozwalających na weryfikację klienta i odbiorcy towaru oraz zaksięgowanie kwoty za zakupiony towar.

3. Zamówienie jest wysłane po zaksięgowaniu kwoty. W przypadku jej braku sprzedający może wycofać się z oferty sprzedaży w przeciągu 7 dni od daty zdeklarowania chęci zakupu.

3. Dostawa

Dostawa towaru jest możliwa za pośrednictwem  paczkomat In Post lub Kurier InPost. Przy zakupie towaru konsument automatycznie udziela pełnomocnictwa dla właściciela do zawarcia w jego imieniu umowy o dostarczenie towaru.

4.Ceny i metody płatności

 1. Podane ceny zawierają podatek
 2. W przypadku rabatów ceny są obniżane automatycznie
 3. Płatności należy dokonać:

dawniej BZWBK Santander 44 1090 2590 0000 0001 4934 9038 Małgorzata Brzezińska, Bizoręda 83 28-305 Sobków

PayPal pieluszkiratuski@gmail.com

 • Konsument jest zobowiązany do zapłaty w przeciągu 3 dni od zdeklarowania chęci zakupu

5. Zwroty i reklamacje

Klient po otrzymaniu zamówienia ma 14 dni na zwrot otrzymanych produktów

W przypadku zwrotu wszystkich rzeczy otrzyma on również zwrot kosztów wysyłki

W przypadku zwrotu części produktów, klient nie otrzyma zwrotu należności za koszta wysyłki

Zwrot należności za produkty i ich wysyłkę nastąpi do 14 dni

Nie przyjmujemy zwrotów towarów nie nadających się do ponownej sprzedaży, czyli

 • pranych,
 • używanych,
 • zabrudzonych,
 • przesiąkniętych zapachem: środków chemicznych / zwierząt/ papierosów,
 • uszkodzonych, jeśli uszkodzenie nie zostało zgłoszone do nas zaraz po otrzymaniu przedmiotu,
 • nie posiadających oryginalnego opakowania lub oznakowania wymaganego prawem (np. z odciętymi metkami),
 • zakupionych podczas wyprzedaży lub u dystrybutora

Aby dokonać zwrotu, należy jak najszybciej po otrzymaniu produktów poinforować poprzez mail lub messenger o powodzie zwrotu, w przypadku zauważonej wady należy załączać dokumentacje fotograficzną.

W ramach reklamacji na podstawie rękojmi możesz:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny;
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale tylko wtedy kiedy wada jest istotna;
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad;
 • żądać usunięcia wady.

6. Postanowienia końcowe

W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, przepisy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.

Regulamin wypożyczalnii

Regulamin wypożyczalni Pieluszki Ratuski

1. Co to jest wypożyczalnia i jaki ma cel?

W związku z licznymi zapytaniami o możliwość wypożyczenia pieluszek w celu sprawdzenia czy dany model odpowiada waszym oczekiwaniom, postanowiliśmy uruchomić wypożyczalnię.

WYPOŻYCZ

PRZYMIERZ

KUP LUB ZWRÓĆ

2. Kto jest właścicielem wypożyczalni?

Właścicielem Wypożyczalni Pieluszki Ratuski jest: Małgorzata Brzezińska Bizoręda 78, 28-305 Sobków, NIP: 6562288848, tel. +48 788 563 941, adres email: pieluszkiratuski@gmail.com

3. Gdzie można odnaleźć produkty, które są do wypożyczenia?

W zakładce Wypożyczalnia oraz w poszczególnych kategoriach klient może wybrać pieluszki/gatki/baggy, które chciałby zakupić.

4. W jaki sposób można zamawiać?

Procedura zamawiania jest taka sama jak w przypadku kupna produktów. Kwota zakupu traktowana jest jako kaucja zwrotna.

Procedura zamawiania

1. Zamówienia można składać w następujący sposób poprzez sklep Pieluszki Ratuski po dokonaniu rejestracji oraz bez rejestracji.

2.Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez klienta danych pozwalających na weryfikację klienta i odbiorcy towaru oraz zaksięgowanie kwoty za zakupiony towar.

3. Zamówienie jest wysłane po zaksięgowaniu kwoty. W przypadku jej braku sprzedający może wycofać się z oferty sprzedaży w przeciągu 7 dni od daty zdeklarowania chęci zakupu.

5. Jaki jest czas na przymiarkę?

Przymiarka może trwać dwa dni (48h od odebrania przesyłki). Rozumiemy przez to, że klient zakłada pieluszkę na chwilę, a nie noszenie dwa dni.

6. Jak ma wyglądać przymiarka?

Otulacz, gatki lub baggy zakładasz od razu po otwarciu paczki. Rzeczy są uprane i przygotowane do użycia. Każda rzecz zakładamy na czystą pieluszkę tetrową, formowankę lub np pieluszkę jednorazową. Robimy to po to, aby zminimalizować ryzyko pobrudzenia rzeczy. Przymiarka ma na celu obejrzenie produktu założenie dziecku w celu sprawdzenia czy pasuje ale nie noszenia kilku godzin.

7.Co należy zrobić po przymiarce?

Klient musi poinformować sklep poprzez fb Pieluszki Ratuski, mail pieluszkiratuski@gmail.com lub formularz kontaktowy, co chce zostawić lub co zwraca załączając zdjęcia, podając dane do przelewu zwrotnego. Następnie zapakować paczkę w otrzymany kartonik. Nadać etykietę i odesłać przesyłkę.

8. Kiedy należy odesłać przesyłkę?

Na odesłanie masz dwa dni licząc od dnia odbioru (liczone 48h)

9.Jakie są konsekwencje nie odesłania paczki?

Z każdym kolejnym dniem zwłoki z wysyłką odlicza się z kaucji 5% wartości od produktu.

Pamiętaj dla Nas bardzo ważna jest rozmowa dlatego jeśli masz problem z odsyłką skontaktuj się ze mną.

10. W jaki sposób mam zwrócić przesyłkę?

Zwrot paczki można wykonać, poprzez InPost Paczkomaty, dane będą dołączone do przesyłki oraz w mailu lub kurierem dowolnej firmy. Koszt zwrotu ponosi kupujący.

11. Uszkodzenie produktów:

Jeśli dojdzie do uszkodzenia produktów , które klient zamówił, należy się niezwłocznie skontaktować fb Pieluszki Ratuski, mail pieluszkiratuski@gmail.com lub formularz kontaktowy.

Rodzaje uszkodzeń:

-w przypadku całkowitego zniszczenia np, przypadkowe wypranie z innymi pieluchami i sfilcowanie, pogryzienie psa itp przypadki losowe kaucja nie będzie zwracana a rzeczy pozostają u kupującego.

-w przypadku pobrudzenia pieluszki, które nie kwalifikuje się do delikatnego wyczyszczenia należy ją uprać, a kaucja będzie obniżona o 5% wartości. Ale zawsze skontaktuj się z nami i powiadom o tym, wspólnie ustalimy plan działania.

-w przypadku wyrwania napki klient nie ponosi odpowiedzialności i kaucja będzie zwracana, a produkty należy zwrócić na własny koszt.

12.Zwrot kaucji

Kaucja, czyli kwota, która została zapłacona za zamówione rzeczy, pomniejszona o koszta wysyłki

Zwrot kaucji będzie wykonany w dzień roboczy, po otrzymaniu przesyłki od wypożyczającego, po sprawdzeniu stanu pieluszek.

Jeśli zamówione rzeczy pozostaną u kupującego nie będzie zwracana kaucja.

13.Wszelkie kwestie wypożyczenia można ustalać z Nami, zapraszamy do kontaktu fb Pieluszki Ratuski, mail pieluszkiratuski@gmail.com lub formularz kontaktowy

RODO

 Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych. RODO Zgodnie z art .6 RODO zbieram Państwa dane dla potrzeb realizacji zamówienia Art 6. ustęp 1b. Dane o jakie proszę Państwa, aby móc zrealizować Państwa zamówienie to: imię i nazwisko, adres korespondencyjny lub adres do paczkomatu/kiosku ruchu, numer telefonu, adres e-mail. Dane te są wykorzystywane w celu wysyłki zamówienia, kontaktu z kupującym w trakcie trwania realizacji zamówienia przez wybranego przewoźnika oraz przed administratora strony. Państwa dane nie są wykorzystywane w celach marketingowych.  Podanie danych osobowych jest dobrowolne, podanie ich jest warunkiem koniecznym do złożenia zamówienia. Dostęp do tych danych ma administracja strony Pieluszki Ratuski.